Zyrtarizohet Ancelotti

Skuadra e Real Madridit më në fund e ka zyrtarizuar emrimin e trajnerit italian, Carlo Ancelotti.

Ancelotti përflitej prej kohësh se do të jetë trajner i ri i Real Madrdit për edicionin që vije, dhe kjo u zyrtarizua sot. Carlitto në Real Madrid ka nënshkruar kontrat deri në vitin 2016, dhe caku kryesor I tij do të jetë Liga e Kampionëve, e 10 në historin e Los Blancos.

Ancelotti e zëvendëson portugezine dështuar te Reali, Jose Mourinho.

Sukseset e Ancelottit nw karrierwn e tij:
-2 Liga e Kampionëve (2003 dhe 2007 në Milano)

– One World Cup (2007 në Milano)

– Dy Kupat evropiane Super (2003 dhe 2007 në Milano)

– 1 Intertoto Cup (1999 me Juventusin)

– 1 Liga Italiane (2004 në Milano)

– 1 Premier League (2010 me Chelsea)

– 1 Liga Franceze (2013 me PSG)

– 1 Coppa Italia (2003 në Milano)

– 1 FA Cup (2010 me Chelsea)

– Një Italian Super Cup (2004 në Milano)

– Community Shield 1 (2009 me Chelsea)./InfoGlobi/M.D.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!