fbpx
zjarr

Zjarri në Filologjik, kalon rreziku

Zjarri në objektin e Filologjisë shpërtheu nga ai i kontejnerëve

Para disa minutave është raportuar për një zjarr të madh jashtë objektit të Fakultetit të Filologjisë në Prishtinë.

Pjesa anësore e murit është djegur dhe nga zjarri janë dëmtuar shumë xhama.

Mësohet se zjarri është shkaktuar nga kontejnerët dhe dëmet materiale llogaritet të jenë të mëdha, fatmirësisht ky zjarr nuk ka depërtuar brenda.

Policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe zjarri tashmë është lokalizuar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.