fbpx

Zhdukni qimet në fytyrë veç me miell dhe…

Çdo femër do të dëshironte që fytyra e saj të ishte e pastër dhe me sa më pak qime të ishte e mundur.

Madje ku ka më mirë sesa maskat natyrale që zhdukin qimet e fytyrës për një kohë të gjatë dhe ju marrin vetëm 10 minuta kohë për ta testuar. E tillë është edhe maska që do t’ju tregojmë më poshtë.

Përbërësit: 2 lugë gjelle miell

¼ lugë me shafran Indie

3­-4 lugë çaji qumësht

1 lugë lëng limoni

1 lugë vaj kokosi

Përgatitja

I hidhni të gjithë përbërësit në një tas dhe i përzieni mirë derisa të formohet një masë homogjene. Aplikojeni maskën me kujdes në fytyrë. Lëreni të thahet për 10 minuta dhe më pas fërkoni fytyrën me gishta për të hequr maskën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.