kadri veseli

Zgjedhjet në PDK: Kush e sa vota i fitoi

Në listën e Këshillit Drejtues të PDK’së më i votuar doli Ministri i Shëndetësisë së Kosovës,  Uran Ismaili.

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur të Dielën Konventën e Nëntë Zgjedhore dhe sipas të gjitha pritjeve, ka rizgjedhur kryetar pa asnjë kundërkandidat, Kadri Veselin.

InfoGlobi ju sjell listën e plotë që shpalon numrin e votave që ka marr secili kandidat.

Lista e plotë:

Abelard  Tahiri 396

Adem Grabovci 323

Agim Aliu 421

Agim Qeku 346

Andin Hoti 430

Arber Geci 288

Bajrush xhemajli 458

Bedri hamza 433

Bekim Haxhiu 211

Bekim Jupa 188

Besim Beqa 247

Blerand Stavileci 344

Blerta Deliu 406

Bujar Cakolli 291

Dhurata Hoxha 318

Donika Ahmeti 213

Enver Hoxha 351

Fadil Beka 396

Fadil Nura 294

Flora Brovina 303

Ganimete Musliu 358

Hajdar Beqa 294

Hajredin Kuqi 453

Idriz Vehapi 434

Ilir Kurtishi 137

Ilir Popa 142

Isma Syla 282

Hisni Kilaj 216

Kushtrim Shkodra 243

Laura Zherka 177

Lirak Qela 320

Lulzim Shoshi 134

Memli Krasniqi 405

Mergim Lushtaku 331

Mixhen Shala 195

Njazi Kryeziu 269

Qemal Mustafa 352

Ram Buja 373

Ram Vataj 389

Safete Hadergjinaj 388

Sami Lushtaku 364

Sejdi Hoxha 307

Shaqir Foraj 404

Shemsi Veseli 345

Sherif Sejdiu 116

Shkurta Dajaku 175

Sokol Bashota 355

Uran Ismaili 461

Xhavit Gubetini 97

Ylber Qitaku 261

Zenun Pajaziti 322

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!