Ballina / KURIOZITETE / Zbulohet misteri i “Tomit dhe Jerryt”: Ja si duket Mama (VIDEO)

Zbulohet misteri i “Tomit dhe Jerryt”: Ja si duket Mama (VIDEO)

Ata pak më të vjetrit me siguri kujtojnë filmin e vizatuar “Tomi dhe Jerry”, e cila shënoi fëmijërinë e shumë fëmijëve në vendin tonë.

Për vite me radhë kemi parë betejën e përjetshme midis maces dhe miut, por kurrë nuk morëm përgjigje në një pyetje – si duket mami e famshme.

Personazh episoditk në “Tommy dhe Jerry” është Mama. Gruaja afrikano-amerikane në shtëpinë e së cilës jeton macja famëkeqe Tom. Ajo e ushqen atë, e përkëdhel, e shikon, por ndonjëherë edhe i bie me fshesë mbi kokë.

Vizatimori është shfaqur në mënyrë aktive në televizion për mbi 40 vjet dhe ne kurrë nuk kemi parë se si duket Mami e famshme. Fatkeqësisht, personazhi i animuar nuk u tregua asnjëherë, po prandaj ne e dimë se kush ia huazoi zërin e saj dhe sipas figurës së kujt është bërë.

Mami është Lillian Randolph, një aktore dhe këngëtare amerikane që ka qenë aktive në televizion që nga vitet ’30 deri në ditën e fundit të jetës së saj.

Provo po ashtu

Harxhoi 5 orë për të kthyer akrepat 60 minuta prapa!

Me telefonat inteligjentë apo me orët e teknologjisë së fundit, tashmë nuk është më e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.