fbpx
Zaev, Haradinaj

Zaev arrin në Kosovë, takohet me Kryeministrin Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev.

Për nder të kryeministrit maqedonas është rreshtuar edhe garda e FSK-së

Pas takimit kryeministrat do të mbajnë një konferencë për mediat.

Gjatë vizitës në Prishtinë, Zaev do të takojë udhëheqësit e institucioneve të Kosovës, kryeministrin Ramush Haradinaj, kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, dhe presidentin Hashim Thaçi.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një kryeministri të Maqedonisë në Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.