Ballina / Biznes / Karrierë / Wizzair nesër fillon fluturimet nga aeroporti i Prishtinës

Wizzair nesër fillon fluturimet nga aeroporti i Prishtinës

Nesër (e premte)mbahet ceremonia inauguruese e fluturimeve të kompanisë ajrore Wizzair në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Ky fillim i fluturimeve shënon operimin në tregun kosovar të një prej kompanive më të mëdha në Evropë që operon me kosto të ulët (low cost).

Para aterimit të aeroplanit të Wizzair në ANP “Adem Jashari” drejtori gjeneral i LKIA së bashku me përfaqësues të kompanisë ajrore Wizzair do ju drejtohen mediave për të shpalosur përkushtimin për shërbime të reja ajrore në dhe nga ANP “Adem Jashari”.

 

Check Also

pemë, perime

Bullgari: Prodhimi i frutave u pakësua për tri herë

Pothuaj tri herë është pakësuar prodhimi i perimeve dhe frutave në Bullgari, tregojnë të dhënat …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *