Ballina / TEKNOLOGJI / WhatsApp bëhet si Facebook

WhatsApp bëhet si Facebook

WhatsApp në Android do të marrë një veçori të re, përmes së cilës përdoruesit do të jenë në gjendje që të vendosin statuse me tekst me ngjyra, në vend të fotografive dhe videove.

E njëjta veçori është në dispozicion për përdoruesit e Facebook që nga viti i kaluar.

Veçoria e re për statuset në WhatsApp raportohet se është tashmë në dispozicion për përdoruesit beta dhe është në fazën testuese për momentin, transmeton Gazeta Express.

Kjo nënkupton se WhatsApp do ta lëshojë këtë veçori të re për të gjithë shumë shpejtë.

Check Also

Këto syze janë të parat në botë që filmojnë në 360 shkallë

Ndërsa realiteti virtual po bëhet gjithnjë e më popullor, po shfaqen edhe lloje të ndryshme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *