Ballina / KOSOVA / Vjedhja e bibave shpie prapa grilave dy persona

Vjedhja e bibave shpie prapa grilave dy persona

Në fshatin Pozharan në Komunën e Vitisë një ankues kishte lajmëruar në polici se nga koteci i janë vjedhur 23 biba.

Pas hetimeve nga policia është arritur që të identifikohen të dy vjedhësit, një grua dhe një djalë – i moshës së mitur.

Me urdhër te prokurorit pas intervistimit e dyshuara femër është dërguar ne mbajtje ndërsa i mituri është liruar ne procedure te rregullt.

Rasti është cilësuar si vjedhje e rëndë.

@Fluidi

Provo po ashtu

Kocijançiq

Zyra e Mogherinit: Ushtria e Kosovës vetëm në pajtim me serbët

Zëdhënësja e BE-së Maja Koçijançiq u bëri thirrje autoriteteve të Kosovës për të siguruar procesin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.