Burgu-i-Dubraves

Vetëvritet një i dënuar në Burgun e Dubravës

Një i burgosur në Qendrën Korrektuese në Dubravë ka bërë vetëvarje, njoftoi të premten Shërbimi Korrektues i Kosovës.

Sipas komunikatës për media, ngjarja ka ndodhur të enjten mbrëma.

I burgosuri me inicialet F.I. ka bërë vetëvarje me jelekun e tij në grilat prapa derës së dhomës së qelisë, thuhet në njoftim.

Sipas të njëjtit, personi në fjalë ishte i dënuar për veprën penale: lëndim i rëndë trupor.

Policia e Kosovës dhe prokurori mësohet se kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe se po e hetojnë rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!