Ballina / KOSOVA / Vetëvendosje voton për shpallje të zgjedhjeve për kryetar
vetevendosje_ilustrim

Vetëvendosje voton për shpallje të zgjedhjeve për kryetar

Këshilli i Përgjitshëm i Levizjes Vetëvendosje sot ka votuar për shpalljen e zgjedhjeve për kryetar të partisë.

Pa asnjë votë kundër është vendosur që të shpallen zgjedhjet për kryetar të Vetëvendosjes.

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm marrin pjesë 133 delegatë të Vetëvendosjes, ndërsa mungon kryetari aktual, Visar Ymeri, si dhe figura të tjera të rëndësishme të kësaj partie, si dhe themeluesi i këtij subjekti politik Albin Kurti, i cili ndodhet në paraburgim.

Kjo mbledhje është kërkuar të bëhet pas përplasjeve të brendshme që po ndodhin aktualish në këtë parti..

@Fluidi

Provo po ashtu

haradinaj , kfori

Haradinaj: Jemi krenar për atë çfarë keni arrit  si KFOR

KFOR ka organizuar ushtrimin “Shpata e Argjendtë”, në bashkëpunim me Ekipin Këshillëdhënës dhe Ndërlidhës të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.