Ballina / KOSOVA / Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni
veseli

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi.

Kryetari i PDK’së Kadri Veseli ka paralajmëruar se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi.

Në një intervistë për televizionin publik të Kosovës, Veseli tha se janë në biseda intensive dhe se beson se kjo çështje do të përfundojë këtë javë.

“Besoj se do të jetë java vendimtare e përfundimit të dramës së ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi. Është vërtetë një temë e cila është duke i shqetësuar qytetarët. Mund të them vetëm se jemi duke punuar intensivisht do të thoja se gjatë kësaj jave besoj se do ta kemi edhe përfundimin e kësaj drame’, tha Veseli.

@Fluidi

Provo po ashtu

testi matura

Nxënësit e dobët treguan rezultate më të mira

Testi i arritshmërisë, për 3 për qind ka dalë më i suksesshëm se sa në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.