Ballina / KOSOVA / Versioni i Policisë për vrasjen e 29 vjeçarit në Deçan
Policia e Kosoves

Versioni i Policisë për vrasjen e 29 vjeçarit në Deçan

Sot në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan ka ndodhur një plagosje me armë zjarri por si pasojë e plagëve të marra viktima ka ndërruar jetë.

Autor i vrasjes është djali i pronarit të kompanisë “Gogaj-ag”, Sh.G (18-vjeç). Në këtë kompani punonte viktima A.T (29-vjeç).

“Viktima A.T. (1989) fillimisht është dërguar ne QMF-Deçan por si pasoj e plagëve të rënda i njëjti është dërguar në spitalin rajonal në Pejë, sipas ekipit mjekësor viktima ka arritur pa shenja jete në spitalin rajonal në Pejë:, njofton policia.

Personi i dyshuar SH.G. (2000) është arrestuar dhe me vendim te prokurorit te shtetit është dërguar në ndalim policor prej 48 orësh për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme ligjore.

Me urdhër të prokurorit të shtetit viktima dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Policia e Kosovës, hetuesit rajonalë, në bashkëpunim të plotë me Prokurorinë e shtetit, kanë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme operativo-hetimore për të sqaruar të gjitha rrethanat për kryerjen e veprës penale ‘vrasje;”, thotë policia.

@Fluidi

Provo po ashtu

ruairi o connell prizren

O’Connell: Nuk ndryshohet e kaluara, por mund të vendosim si do të duket e ardhmja

Të mërkuren Ambasada Britanike, Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.