Ballina / Galeria / Vendi më i mirë për të jetuar mbetet Zvicra, cilat janë vendet tjera
vendet

Vendi më i mirë për të jetuar mbetet Zvicra, cilat janë vendet tjera

Zvicra kryeson listën e vendeve më të mira për të jetuar, gjatë vitit 2018.

Ky ishte rezultati i publikuar nga edicioni i dytë i “Best Countries”, e cila rendit vendet më të mira për të jetuar, duke marrë në studim disa elemente si ndikimi kulturor, trashëgimia, fuqia e kombit, cilësia e jetës, etj. dhe dalin me një rezultat të shprehur me pikë.

Zvicra, në këtë renditje i merr vendin e parë Gjermanisë, e cila kryesoi listën vitin e kaluar.

Rënia e Gjermanisë në vendin e katërt shpjegohet me tensionet mbi politikën e emigracionit të Merkel, ndërsa SHBA ka rënë në vend të shtatë, për shkak të ardhjes së Trump në Shtëpinë e Bardhë.

1. Zvicra                            6. Suedi

2. Kanada                          7. SHBA

3. Britani e Madhe               8. Australi

4. Gjermani                        9. Francë

5. Japoni                           10. Norvegji

 

@Fluidi

Provo po ashtu

geo magazine shqiperia

“Geo magazine” (1988): Shqipëria, vendi më i çuditshëm i Evropës

Në periudhën time universitare në Francë, një koleg student, nga që e dinte se jam …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.