Ballina / Galeria / Vendet më të lira për t’i kaluar pushimet në botë

Vendet më të lira për t’i kaluar pushimet në botë

‘Hoppa’, para një kohe kishte publikuar vendet më të lira për t’i kaluar pushimet në vende të ndryshme të botës.

Për t’i gjetur këto vendet më të lira, Hoppa e kishte kalkuluar koston mesatare të një personi për çdo vend, duke i përfshirë shpenzimet e udhëtimit, hotelit etj.
Këto janë katër vendet më të lira për t’i vizituar, si dhe shpenzimet që kërkohen.

4) Cape Town, Afrikë Jugore

Shpenzimet për taksi: 7.40 euro
Shpenzimet e hotelit: 62 euro
Shpenzimet e bukës: 21 euro

Birra: 1.50 euro

Një shishe verë: 4.80 euro

3) Bankok, Tajlandë

Shpenzimet për taksi: 2 euro
Shpenzimet e hotelit: 46 euro
Shpenzimet e bukës: 19 euro
Birra: 2.50 euro
Një shishe verë: 14 euro

2) Tenerife, Spanjë
Shpenzimet për taksi: 3.62 euro
Shpenzimet e hotelit: 49.08 euro
Shpenzimet e bukës: 31 euro
Birra: 2 euro
Një shishe verë: 4.5 euro

1) Budapest, Hungari
Shpenzimet për taksi: 5.78 euro
Shpenzimet e hotelit: 28.90 euro
Shpenzimet e bukës: 25 euro
Birra: 2 euro
Një shishe verë: 4.7 euro

Check Also

veturat_infoglobi

Këto janë 5 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë

Kur bëhet fjalë për njerëzit e pushtetshëm nga qeveri të ndryshme anë e kënd botës, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *