Vdes nga koronavirusi ish presidenti i Real Madridit , Lorenzo Sanz

Ish presidenti i Real Madridit, Lorenzo Sanz ka vdekur të shtunën pasi u shtrua në spital me koronavirus.

Sanz, 76 vjeç, ishte president në Bernabeu nga 1995-2000, një periudhë në të cilën Real fitoi dy herë Ligën e Kampionëve.

“Babai im sapo ka vdekur”, ka shkruar djali i Sanz Lorenzo Sanz  në Twitter.

“Ai nuk e meritoi këtë fund në këtë mënyrë. Një nga njerëzit më të mirë, më të guximshëm dhe të zellshëm që kam parë në jetën time. Familja e tij dhe Real Madrid ishin pasioni i tij.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.