Ballina / KOSOVA / Varroset në Prizren viktima e aksidentit Qerim Çoçaj
qerim cocaj

Varroset në Prizren viktima e aksidentit Qerim Çoçaj

Në Gjilan sot ishte ditë zie, e shpallur nga kryetari i komunës, Lutfi Haziri, në shenjë respekti e dhimbjeje për qytetarin Qerim Çoçaj, i cili humbi jetën në aksidentin e djeshëm.

Gjatë ditës ndërkaq, në varrezat e Prizrenit, Qerim Çoçajt iu dha lamtumira e fundit. Në ceremoninë e varrimit morën pjesë qindra qytetarë, përfshirë edhe familjarë të ngasësit të kamionit, që shkaktoi këtë tragjedi. Djali i të ndjerit Qerim Çoçaj, ishte që ka ftuar  familjen e shoferit të kamionit që ta ndajnë dhimbjen bashkë.

Qerim Çoçaj ishte nga Prizreni, por ai ka jetuar dhe punuar në Gjilan.

 

Provo po ashtu

kadri veseli, kryeparlamentari, taksa

Veseli flet për diferencat me Haradinajn, për deklaratat e Buxhovit, etj

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka dhënë intervistë për “Zërin e Amerikës” .  …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.