Ballina / Uncategorized (page 9)

Uncategorized

Studimet e “pavarura”, Google influencon opinionin

google

Google ka shpenzuar miliona dollarë për të financuar kërkime akademike në SHBA dhe Evropë për të influencuar opinionin publik dhe politikëbërësit. Sipas një raporti të Fushatës për Përgjegjësi, një organizëm shtetëror jofitimprurës në SHBA, Google gjatë dekadës së fundit ka financuar studime që duket se mbështesin interesat e saj të …

Lexo më shumë

Deklaratat e pamatura politike po dëmtojnë marrëveshjet për koalicione

Formimi i Qeverisë së re të Kosovës mund të hyjë në një fazë krize nëse partitë politike nuk ulen në negociata për formimin e koalicionit dhe formulës së ardhshme qeverisëse. Kështu parashikojnë njohësit e zhvillimeve politike në Kosovë, sipas të cilëve, pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 11 …

Lexo më shumë