Ballina / Uncategorized (page 8)

Uncategorized

Çfarë ndodh me tokën nëse aktivizohet vetëm një vullkan në Antarktik?

Shkencëtarët kanë zbuluar rajonin më të madh vullkanik në botë, i cili ndodhet vetëm dy kilometra nën sipërfaqen e akullt të Antarktikut perëndimor. Projekti kërkimor i Universitetit në Edinburg ka zbuluar 91 vullkane të reja, më i larti prej të cilëve është rreth 4.000 metra. Gjeologët thonë se rajoni i …

Lexo më shumë

Trajto shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterolin me këtë recetë antike

Falë kësaj recete, do ta ulni shtypjen e lartë të gjakut, por edhe nivelin e lartë të kolesterolit të keq. Krejt çfarë ju duhet të bëni është që ta përdorni këtë ilaç natyral për shtatë ditë rresht dhe rezultatet do t’ju mahnitin, përcjell lajmi.netNë vijim ju sjellim recetën përmes së cilës …

Lexo më shumë

KFOR-i italian dhuron barna për QKU-në (Foto)

Barnatorja Qendrore e QKUK/SHSKUK-së, respektivisht shërbimi farmaceutik i SHSKUK-së ka pranuar sot një donacion me medikamente nga OJQ “Perigeo”onlus (Macerata, Itali) përmes Grupit Shumëkombësh Perëndim (MNBG-W), KFORI-italian. Donacioni i është dorëzuar shërbimit farmaceutik të SHSKUK-së, nga ana e nënkolonel Marco PERTILE, Shef i Zyrës së CIMIC të Grupit shumëkombësh Perëndim(MNBG-Ë) …

Lexo më shumë