Ballina / Uncategorized (page 2)

Uncategorized

Shkencëtarët: Katastrofa do të na vijë nga nëntoka

nëntoka

Ngjan si një skenar filmi: një forcë magnetike e padukshme që mbron jetën në tokë kundër rrezeve vrasëse të hapësirës dobësohet. Shpërthimet e rrezatimit shkatërrojnë satelitët tanë të komunikimit, dhe bën black out energjitik në Tokë. Mbizotëron kaosi. Kanceri tek njerëzit shumëfishohet pasi rrezatimi i pambrojtur nga Dielli shkatërron ADN-në …

Lexo më shumë

Lazanja me spinaq

Lazanja

Një version shumë i lehtë vegjetarian i lazanjës klasike Përbërësit: 1 lugë e mesme vaj ulliri 500g spinaq gjysma e një qepe, e copëtuar rigon borzilok 2 thelpinj hudhre, të shtypura 700g sos për pasta 350ml ujë 300g gjizë 200g djath mozzarella 4 lugë gjrllr djathë parmezan, i grirë 1 …

Lexo më shumë