Ballina / Uncategorized (page 12)

Uncategorized

Në Marok zbulohet skeleti i njeriut të vjetër 300 mijë vjet

Në Marok është gjetur një skelet 300 mijë vjeçar i vjetër. Ministria e Kulturës dhe Komunikimit të Marokut ka deklaruar se ekipi arkeologjik i udhëhequr nga shkencëtari maroken Abdulvahid bin Nasir dhe studiuesin gjerman Jean-Jacques Hublin pranë Jebel Irhoud kanë zbuluar mbetje të skeletit-Homo sapiens. Besohet se eshtrat janë të …

Lexo më shumë