Ballina / Uncategorized (page 10)

Uncategorized

Këto vende do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim, transmeton Express. Komunikata e plotë: Prishtinë Mirëmbajte të planifikuar -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë …

Lexo më shumë

Krujë, burg ish-kreut të Hipotekës dhe ish-zyrtarit vendor

Në bazë të një hetimi të Prokurorisë së Krujës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-drejtuesin e Hipotekës së qytetit, si edhe ish-sekretarin e komunës Thumanë. Dy ish-zyrtarët dyshohet se i kanë regjistruar në mënyrë të kundërligjshme një shtetasi një tokë me sipërfaqe 13.300 metra katrorë. …

Lexo më shumë

Studimet e “pavarura”, Google influencon opinionin

google

Google ka shpenzuar miliona dollarë për të financuar kërkime akademike në SHBA dhe Evropë për të influencuar opinionin publik dhe politikëbërësit. Sipas një raporti të Fushatës për Përgjegjësi, një organizëm shtetëror jofitimprurës në SHBA, Google gjatë dekadës së fundit ka financuar studime që duket se mbështesin interesat e saj të …

Lexo më shumë