Ballina / Reçeta / Ullinj të marinuar në stilin mesdhetar
ullij te marinuar

Ullinj të marinuar në stilin mesdhetar

Pasurojeni shijen e ullinjëve me këta përbërës aspak të shtrenjtë.

Përbërësit:

200 gr ullinj të gjelbër

200 gr ullinj të zinj

1 ½ lugëz fara koriandri

1 limon

vaj ulliri

kripë dhe piper i zi.

Udhëzimet:

Farat e koriandrit shtypini.

Lëvoren e limonit qërojeni dhe lëreni në një enë me ullinjtë.

Shtojuni lëngun e limonit dhe sasi të njëjtë vaji ulliri.

Shtoni kripë, piper dhe farat e koriandrit.

Përziejini mirë dhe lërini të pushojnë.

Provo po ashtu

sallatat

Si të përgatisni perimet pa iu humbur vlerat ushqyese

Nëse dëshironi që perimet gjatë zierjes mos të humbasin vlerat ushqyese apo ngjyrën ndiqni këshillat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.