Ugandë: Përmbyset anija, brenda i gjithë ekipi futbollistik

Tridhjetë persona besohet se kanë humbur jetën gjatë përmbytjes së anijes që po barte një ekip futbolli dhe përkrahësit e tij në liqenin Alberta në Ugandë.

Anija ishte e mbingarkuar kurse shumica e pasagjerëve të anijes ishin të dehur në momentin kur u futën në te.

Brenda saj në momentin e tragjedisë ndodheshin të paktën 45 persona, nga të cilët 15 arritëm t’i shpëtojmë, kanë deklaruar burimet zyrtare policore.

Grupi futbollistik qe ndodhej brnda ishte nga bashkia Buliisa. Skuadra ishte nisur per ndeshjen ne bashkine Hoima./infoglobi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.