Ballina / BOTA / Trump paraqet kandidaturën për mandatin e dytë
donald trump

Trump paraqet kandidaturën për mandatin e dytë

Presidenti amerikan, Donald Trump do të bëjë të ditur kandidaturën e tij për një mandat të dytë katërvjeçar në krye të Shtëpisë së Bardhë, gjatë një mitingu në Florida.

Takimi për shpalljen e rikandidimit të Trump, për presidencialet 2020, do të zhvillohet në Amway Center, me një kapacitet prej 20 000 vendesh.

”Fillojmë në orën 20:00”, sipas lajmërimit të Trump në Twitter, i cili thekson se kishte një kërkesë të madhe për bileta.

”Miting i madh në Orlando, Florida, duket të jetë rekord. Po vendosim ekrane të mëdha kinemaje jashtë për t’u kujdesur për të gjithë personat”, shkroi Trump në Twitter/DPA.

Provo po ashtu

Imazhi i markës mund të jetë një faktor i madh për kompanitë

Imazhi i markës mund të jetë një faktor i madh për kompanitë dhe suksesin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.