Ballina / Galeria / Treni superluksoz i Japonisë. FOTO
treni

Treni superluksoz i Japonisë. FOTO

Kur projektuesit e Ferrarit vendosin të krijojnë një tren, ky është edhe rezultati mahnitës.

I quajtur treni Shiki-Shima në Japoni ai nuk ofron vetëm shpejtësi, por edhe luksin për të realizuar një udhëtim treditor në lindje të Japonisë në luks të pashembullt.

Ky tren ka 10 lokomotiva, në të cilat janë të ndërtuar 17 suita për më tepër se  34 të ftuar dhe një restorant.

Gjithashtu ka edhe hapësira ku pasagjerët mund vëzhgojnë pamjen ndërsa janë duke udhëtuar.

 

FOTO

 

Provo po ashtu

shpella kine

Kjo shpellë është sa 22 fusha futbolli dhe sa 4 piramida të Gizës

Një vizitë në një nga shpellat më të mëdha në botë mund të duket si …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.