neymar, barcelona
SAMARA, RUSSIA - JULY 02: Neymar Jr of Brazil celebrates victory following the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Brazil and Mexico at Samara Arena on July 2, 2018 in Samara, Russia. (Photo by Fred Lee/Getty Images)

Transferim marramendës

Barcelona shkëmben Coutinho-n dhe 80 milion euro për Neymar

E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar, shkruan tch.

Sipas mediave franceze Barcelona ka ofruar 80 milion euro dhe Coutinho-n për të marrë Neymar. Siç raportohet ka pasur takime mes drejtuesve të dy ekipeve.

Barcelona po kërkon me ngulm ta rikthejë Neymar-in dhe në qoftë se Paris nuk bie dakort me ofertën e parë Barça mund të sakrifikojë edhe mesfushorin kroat Rakitic ose mbrojtësin e djathë Semedo.

Pas dështimeve në kompeticionet europiane 27 vjeçari ka shprehur dëshirën për tu larguar nga PSG dhe për tu rikthyer në Spanjë. Real Madrid po konkurron Barcelonën në këtë transferim, saqë mediat franceze përpara 2 ditëve e bënin të kryer kalimin e tij tek Los Blancos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.