Transferet verore të Milanit

Edhe pse ka disa muaj deri në hapjen e afatit kalimtar veror, skuadra italiane Milan, i ka idetë e qarta për këtë afat.

‘SkySport’ raporton se ‘Rossonerët’ janë duke punuar për të bërë një goditje të trefishtë në treg.

28 vjeçari i Atalantas, Alejandro Gomez, 21 vjeçari i Lazios, Diao Keita dhe mesfushori i Wolfsbugut, Luiz Gustavo, janë lojtarët që po pëlqehen nga skuadra e Milani.

Derisa të vije afati veror për t’u përforcuar, Milani ka shfrytëzuar afatin e janarit, ku ka huazuar nga Evertoni 22 vjeçarin, Geard Deulofeu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!