Ballina / BOTA / Tragjedia e migrantëve në Austri: Në kamion rreth 70 të vdekur

Tragjedia e migrantëve në Austri: Në kamion rreth 70 të vdekur

Numri i personave të gjetur dje në një kamion në autostradë e Austrisë nr. A4 që shpie nga Hungaria në drejtim të Vjenës, duket se numri i trupave të personave që besohet se janë migrantë është rreth 70 e jo 50 sa u raportua dje.

Sipas burimeve zyrtare austriake të cilat ende nuk kanë dhënë shifër të sakt të të vdekurve “personat besohet se kanë ndërruar jetë të paktën një ditë e gjysmë apo dy ditë para se të zbuloheshin nga njësitet policore”.

“Forenzika po e bën punën e vetë dhe do të dalë së shpejti me rezultatet e saj. Ekziston dyshimi se personat kanë ndërruar jetë para se të hyjnë në Austri” ka thënë njëshi i policisë së Nickelsdorfit.

Kamioni me migrantë është gjetur të enjtën. I njejti i takonte kompanive të veterinarisë dhe kishte të instaluar frigoriferin./infoglobi

Provo po ashtu

Trump tërheq vendimin për mbajtjen e Samitit G20 në resortin e tij në Florida

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka anuluar planet që Samiti G7 i vitit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.