fbpx

Tragjedi- Digjet kampi i emigrantëve me shqiptarë

Është djegur një kamp i emigrantëve në Schmiedeberg të Gjermanisë brenda së cilit ndodheshin 17 shqiptarë.

Ndërkohë që në mesin e 17 kosovarëve, dy prej tyre janë lënduar dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetë.
Kështu ka bërë të ditur gazeta gjermane Bild./Infoglobi.info