Tortiglioni me gorgonzola

E shpejtë dhe e thjeshtë. Kjo recetë vjen në tryezë për 20 minuta.

Përbërësit

500 gr tortelini

120 gr djathë Gorgonxola

40 gr gjalpë

3 lakër (belge)

shafran (indie)

gjethe dafine

kripë

Përgatitja

1.Gatuani në fillim tortelinit në ujë të bollshëm, me kripë për 8 minuta.

2.Pastroni radhiqet belge dhe prejini. Në një tigan hidhni pak gjalpë dhe skuqini duke rregulluar edhe shijen e kripës, bashkë me një fletë dafinë, për 2-3 minuta.

3.Hidhni te lakrat belge edhe një garuzhde nga uji i zierjes së makaronave dhe shafranin e indisë, si dhe tortelinit e kulluar nga uji. Më pas shtoni gorgonzolën në copa të vogla.

4.Trazojini derisa të shkrijë gorgonzola. Shërbejeni me disa kuba gorgonzola të freskët në pjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.