fbpx
valon tolaj e haradinaj

Tolaj e quan opozitën hipokrite. Lexoni pse

Në seancën e fundit të Kuvendit të Kosovës opozita edhepse kërkoi largimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, vetëm 27 deputetë të saj votuan pro kërkesës.

Hiq më pak se 40 deputetë votuan kundër shkarkimit, kurse njëri abstenoi.

Kjo është hipokrizi, ka komentuar përmes rrjetit Facebook sekretari i përgjithshëm i AAK-së, Valon Tolaj.

InfoGlobi ju sjell të plotë reagimin e Tolajt:

E pakuptueshme dhe hipokrizi.

Kerkuan seance dhe ngriten mocion per shkarkimin e nje ministri. Gjithe diten vajtuan e fajesuan Kryeministrin Haradinaj. I terrorizuan qytetaret me fjalime te llojllojshme.

Krejt ne fund, mocionin e kerkuar vet, nuk e votuan as gjysma e tyre. Nga 59 deputet te opozites, vetem 27 votuan. Te tjeret iken nga votimi. Veq ata vet e dijne arsyen ?!
Dhe krejt ne fund dalin ne konference shtypi dhe vazhdojne vajtimin qysh deputetet e pozites nuk i mbeshteten ne mocion.

Tregojuni qytetareve pse nuk votuat ate qe vet e kerkuat ?!
Te pakten arsyetoni fjalimet qe mbajtet gjithe diten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.