fbpx

Tiranë: Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti

Lëkundje të fuqishme sizmike janë ndjerë mëngjesin e sotëm në qytetin e Tiranës.Tërmeti i parë ra rreth orës 7:20.

Raportohet që lëkundja e parë sizmike ka qenë me magnitudë 3.4 i shkallës Rihter.

Ndërsa lëkundja e dytë me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter u ndje rreth orës 7:26

Përveç Tiranës, tërmeti është ndjerë edhe në disa Elbasan, Durrës, Krujë, Laç, Bulqizë, e Burrel.

Epiqendra e tërmetit raportohet të jetë në 34 km në lindje të kryeqytetit dhe 14 km në jug të Bulqizës.Nga lëkundjet nuk ka pasur dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.