Ballina / Fashion/Beauty / Thonjë pranverorë
thonjte

Thonjë pranverorë

Bukuri lulesh

 

Çfarë është më shumë se pranvera e përshtatur në artin e thonjve me lule?! Provoni në dorën tuaj një dizajn të bukur livandash që i kthen gishtat tuaj në vepra të vogla arti.

Arti i mermerit

 

Arti i mermerit në thonj mund të duke i ndërlikuar, por kjo është çuditërisht e thjeshtë! Gjithccka ju duhet: dy ngjyra të kundërta, një mjet mbushës, dhe pak durim.

Mbulimi me pika

 

Stili i mbulimit me pika apo topa është gjithmonë në modë çdo pranverë, por ka edhe diçka të veçantë në lidhje me këtë manikyr të guximshëm, që këto shtresa topthash në hije të purpurta, krijojnë flluska me efekt 3D.

Forma gjeometrike

Forma gjeometrike i shkojnë për shtat dizajnit grafik të bardhë dhe të zezë. Kjo e bën një dorë të duket më elegante.

Shkëlqim i lehtë

 

Shkëlqim i lehtë, e dini se çfarë do të thotë. Ideja është për të hedhur pak shkëlqim mbi tonet nude në dalje të thoit, duke i dhënë kështu duarve një tërheqje absolutisht të përsosur.

Katrorët në formë rombi

 

Këto forma gjeometrike janë mënyra e duhur për të kombinuar tri ngjyra në të njëjtën kohë.

Shkëlqim fluoreshent

Shkëlqim fluoreshent, nuanca neoni, French tips, kurrë parë më herët. Vetëm një vijë e hollë, delikate e një portokallie fluoreshente i bën të duken thonjtë tuaj krejtësisht me nuancat e pranverës.

Dizajn ylber

 

Ky dizajn si ylber, është një mënyrë mjaft e këndshme për t’u ndarë mes tre ngjyrave më të mira të stinës: rozë pink, kërmill deti blu dhe turkeze.

Vija kontrast

 

Vija të gjalla mes ngjyrash në kontrast me njëra tjetrën. Diagonalisht në thonjtë tuaj, ato krijojnë një dizajn unik e shumë kombinues në përditshmërinë tuaj.

Ngjyrat e ftohta

 

Ngjyrat e ftohta… kjo mani elegante nuk mund të jetë më e lehtë se kaq. Mjafton të aplikoni një shirit të trashë për çdo thua, me një hije të guximshme pranvere në krye, si livande. Ja pra, gishtat tuaj kanë marrë shkëlqimin e duhur.

 

Check Also

Ylberi i Burberry në sfilatë, “Check”

Christopher Bailey sjell surpriza në sfilatën e Burberry, me ylberin e tij shumë ngjyrësh. Koleksioni …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *