hashim thaci, donald trump, okb, shba, kosova

Thaçi u takua me Donald Trump

Thaçi është falënderuar presidentin amerikan për mbështetjen që gëzon Kosova nga populli i SHBA-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim të shkurtër me presidentin amerikan, Donald Trump, në kuadër të pritjes së organizuar nga presidenti i Shteteve të Bashkuara teksa po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, shkruan rel.

Në një komunikatë për media, Thaçi është thënë të ketë falënderuar presidentin amerikan për mbështetjen që gëzon Kosova nga populli i SHBA-së.

Thaçi po ashtu është cituar të ketë thënë se “vazhdimi i mbështetjes gjithëpërfshirëse amerikane është jetik për ruajtjen e paqes dhe stabilitet në Ballkanin Perëndimor dhe në mbarë Evropën”.

Në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, përveç presidentit Thaçi, ka marrë pjesë edhe ministri i Jashtëm në Qeverinë në largim të Kosovës, Behgjet Pacolli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.