Ballina / KOSOVA / Thaçi dhe Vuciq takohen javën e ardhshme në Bruksel
Thaçi dhe Vuciq

Thaçi dhe Vuciq takohen javën e ardhshme në Bruksel

Presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti serb Aleksandar Vucic do të takohen më 23 mars në Bruksel në kuadër të dialogut për normalizim të raporteve.

Lajmin e ka konfirmuar kabineti i Federica Mogherinit.

“Ata do të vazhdojnë bisedimet për fazën e normalizimit të marrëdhënieve në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE’ja dhe do të punohet në implementimin e mëtutjeshëm të marrëveshjeve të nënshkruara”, thuhet në njoftim.

@Fluidi

Provo po ashtu

ushtria

Kosova bëhet me Ministri të Mbrojtjes dhe me ushtri

Kuvendi i Kosovës ka miratuar përfundimisht tri ligjet, me të cilat mundësohet transformimi i Forcës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.