Ballina / KOSOVA / Thaçi dhe Vuciq takohen javën e ardhshme në Bruksel
Thaçi dhe Vuciq

Thaçi dhe Vuciq takohen javën e ardhshme në Bruksel

Presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti serb Aleksandar Vucic do të takohen më 23 mars në Bruksel në kuadër të dialogut për normalizim të raporteve.

Lajmin e ka konfirmuar kabineti i Federica Mogherinit.

“Ata do të vazhdojnë bisedimet për fazën e normalizimit të marrëdhënieve në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE’ja dhe do të punohet në implementimin e mëtutjeshëm të marrëveshjeve të nënshkruara”, thuhet në njoftim.

@Fluidi

Provo po ashtu

Madeleine Albright

Albright : Krijimi i shteteve etnikisht të pastra, gabim shumë i madh

Ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe një nga mbështetëset më të mëdha të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.