tërmeti

Tërmet në Cyrih

Një termet prej 4.6 shkallë të Rihterit ka goditur juglindjen e Zvicrës. Lëkundjet e tij janë ndier edhe në Austri, Itali dhe Gjermaninë Jugore.

Sipas mediave vendase tërmeti ka ndodhur në orën 21:12 minuta.

Akoma nuk dihet nëse ka pasur viktima dhe dëme materiale si pasojë e këtij tërmeti, megjithatë shërbimi sizmik i Zvicrës ka thënë se mund të ketë vetëm dëme të vogla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.