Ballina / TEKNOLOGJI (page 94)

TEKNOLOGJI

Askush s'e di ku e kur do të bjerë anija kozmike

Fluturakja kozmike ruse pa pilot, Progress 59, e cila të martën është lansuar për t’u dërguar gjashtë anëtarëve të Stacionit kozmik ndërkombëtar (SKN) furnizimet e nevojshme të karburanteve, ushqimit dhe pajisjeve për eksperimente, ka dalë nga kontrolli menjëherë pas lansimit dhe ka filluar të bjerë drejt Tokës qysh të mërkurën. …

Lexo më shumë