Ballina / TEKNOLOGJI (page 92)

TEKNOLOGJI

Bie rrjeti social Facebook, mijëra përdorues të prekur

Rrjeti social Facebook momentalisht por përjeton probleme madhore në Europë . Mesa duket rrjeti po përjeton probleme madhore këtë pasdite. Facebook nuk po funksionon për mijëra përdorues në Europë dhe Britani sipas raporteve në rrjete sociale. Në Twitter janë publikuar mëse 2,500 cicërima nën hashtagun #facebookdown. DownDectector i cili monitoron shërbimet …

Lexo më shumë

Facebook nxjerr projektin për media

facebooj, mediat sociale, rrjetet sociale

Facebook intensifikon luftën ndaj lajmeve false dhe forcon lidhjet me mediat për të ndihmuar në rritjen e audiencës së tyre dhe për të promovuar përmbajtje me cilësi në rrjet. Rrjeti social ka nisur një iniciativë të re, të quajtur “Projekti gazetaresk Facebook”, që propozon një farë ‘alfabetizmi’ mboi lajmet e …

Lexo më shumë

KE forcon sigurinë online

mediumi, siguria online

Komisioni Europian ka propozuar rregulla të reja për të përforcuar sigurinë në komunikimet elektronike, rregulla që thotë gjithashtu se hapin mundësi të reja për bizneset. Ndryshimet prekin të gjitha platformat e komunikimeve elektronike dhe digjitale, që nga ato tradicionale dhe tek platformat më të reja. Kjo do të thotë që …

Lexo më shumë

Yahoo do të quhet Altaba

Yahoo! ndryshon emër, dhe revolucionarizohet me daljen nga skena të administratores së deleguar Marissa Mayer dhe bashkëthemeluesit David Filo, teksa pritet finalizimi i tratativave me Verizon Communications. Yahoo do të quhet Altaba, dhe do të punojë si një shoqëri investimesh, pas mbylljes së marrëveshjes prej 4.8 miliardë dollarë me Verizon, …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!