TEKNOLOGJI

Presidenti Gjerman deklarata paralajmëruese rreth monedhave kriptografike

Steinmeier tha se është e rëndësishme për tregjet, që të qëndrojnë me “këmbë në tokë” në një ekonomi reale. Presidenti Gjerman Frank-Walter Steinmeier paralajmëroi ditën e Enjte sektorin financiar i cili sipas tij ka përgjegjësinë për të parandaluar spekulimin dhe formimin e flluskave në tregun e monedhave kriptografike. Gjatë një …

Lexo më shumë

Bitcoin bie nën 9000 dollarë

Muajin e kaluar bitcoin ra me 26% duke shënuar performancën më të ulët që nga Janari i 2015-ës. Bitcoin, monedha kriptografike më e madhe në botë, humbi 11% ditën e Enjte duke arritur pikën më të ulët që nga Nëntori. Ndalimi i reklamimit të monedhave kriptografike në Facebook dhe lufta …

Lexo më shumë