Ballina / TEKNOLOGJI (page 30)

TEKNOLOGJI

Presidenti Gjerman deklarata paralajmëruese rreth monedhave kriptografike

Steinmeier tha se është e rëndësishme për tregjet, që të qëndrojnë me “këmbë në tokë” në një ekonomi reale. Presidenti Gjerman Frank-Walter Steinmeier paralajmëroi ditën e Enjte sektorin financiar i cili sipas tij ka përgjegjësinë për të parandaluar spekulimin dhe formimin e flluskave në tregun e monedhave kriptografike. Gjatë një …

Lexo më shumë