fbpx

TEKNOLOGJI

Franca thirrje qeverive botërore: Të organizojmë internetin

macron 2

Franca dhe gjigantët amerikanë të teknologjisë, duke përfshirë Microsoft u kanë bërë thirrje qeverive botërore dhe kompanive që të jenë pjesë e iniciativës për të rregulluar internetin dhe të luftojnë kërcënimet siç janë sulmet kibernetike, censura online dhe gjuha e urrejtjes. Me prezantimin e deklaratës së titulluar “Thirrja e Parisit …

Lexo më shumë