KriptoZona

Wozniak: Bitcoin dhe Blockchain arrijnë potencialin e plotë në një dekadë

Steve_Wozniak

Bashkëthemeluesi i Apple, Steve Wozniak, ka komentuar pozitivisht për kriptovalutat dhe teknologjinë e blockchain në fjalimin e tij të hapjes në Kongresin Botëror WeAreDevelopers 2018 në Vjenë të Austrisë. Sipas një raporti nga Cointelegraph auf Deutsch E mërkurë, 16 maj, Wozniak e konsideron “blockchain” një “ide të madhe”. Ai më …

Lexo më shumë