TEKNOLOGJI

Microsoft Lanson Hartën Interaktive Që Gjurmon Përhapjen E Coronavirusit

Motori i kërkimit të kompanisë amerikane Microsoft, Bing, ka lansuar një aplikacion që përcjellë në kohë reale të dhënat për përhapjen e virusit COVIT-19. Kjo platformë është lansuar nga inxhinierët e kompanisë Microsoft, që konsiderohet si një nga kompanitë më të mëdha në botë të teknologjisë informative. Aty mund të gjeni …

Lexo më shumë

Kujdes Nga ‘Peshkimi’ Me Koronavirus

‘Peshkimi’ është një emër i zakonshëm për faqet mashtruese që vijnë me informacione konfidenciale, siç janë numrat e kartave të kreditit, informacioni i përdoruesit, fjalëkalimet dhe më shumë. Fushata aktuale zbatohet më shpesh në formën e postave elektronike që mund të përmbajnë lloje të ndryshme informacioni në lidhje me virusin …

Lexo më shumë

“Twitter” Urdhëron Punëtorët Në Mbarë Botën Të Punojnë Prej Shtëpisë

Punëtorët e rrjetit social “Twitter” janë urdhëruar të punojnë nga shtëpitë e tyre, pas shqetësimeve për koronavirus. “Twitter” ka njoftuar se puna prej shtëpisë është obligative për të gjithë punëtorët në mbarë botën, për shkak të shqetësimeve për koronavirus. Kompania ka thënë se do t’i ndihmojë të gjithë punëtoret, duke …

Lexo më shumë

Filtrat E Instagramit Të Inspiruara Nga Koronavirusi Po Shkaktojnë Polemika

Filtrat e Instagramit për koronavirusin përplasen si “të papërshtatshëm dhe budallenj” ndërsa numri i të vdekurve në COVID-19 rritet. Tendenca e fundit për të ardhur në botën e filtrave ka qenë shqetësuese për disa nga përdoruesve që po e quajnë atë “të papërshtatshëm” dhe “budalla”, raporton “The Sun”. Filtrat, disa …

Lexo më shumë