Ballina / Shkencë / Të enjten NASA konferencë të jashtëzakonshme për zbulimet në Mars
mars_rover

Të enjten NASA konferencë të jashtëzakonshme për zbulimet në Mars

NASA do të mbajë një konferencë për shtyp këtë të enjte, për zbulimet e saj të fundit nga planeti Mars.

Agjencia hapësinore zbuloi disa detaje rreth asaj që do të ndodhi të enjten, ku “diskutimi live” do të shfaqi “rezultatet e reja shkencore nga roveri i NASA’s Mars Curiosity”.

Vetë NASA është mjaft e heshtur për atë që ka zbuluar për planetin e kuq, por konfirmohet se ka të bëjë me “rezultatet e reja shkencore nga roveri i Nasa’s Mars Curiosity”.

Sipas NASA-s, diskutimi shkencor i së enjtes do të drejtohet nga Michelle Thaller, asistent drejtor i shkencës për komunikimet në Divizionin e Shkencave Planetare të agjencisë.

Curiosity u ndërtua për të mbledhur prova nëse në planetin e kuq ka jetë, ka pasur ujë, dhe studion gjeologjinë dhe klimën e Marsit.

Ndoshta “rezultatet e reja shkencore” nga Curiosity lidhen me jetën marsiane, pasi NASA nuk ka folur rreth planetit të kuq në revista shkencore.

Gjithçka do të zbulohet ditën e enjte.

@Fluidi

Provo po ashtu

majmuni me gjene njeriu, gjenetika, kina

“Prodhohet” majmuni me gjene të njeriut, hapet debat i madh etik

Shkencëtarët në Kinë mund ta kenë krijuar një lloj të ri të majmunit, dhe me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.