Tag Archives: zyrtarizohen

Këta janë deputetët e rinj me të cilët zëvendësohen ata që u bënë ministra

Kuvendi i Kosovës

Deputetët e koalicionit qeverisës të cilat tanimë janë betuar si ministra të Qeverisë së Kosovës, do t’ia lirojnë vendin kolegëve nga partitë e tyre, përveç, Ramush Haradinajt që ia liron vendin një kandidatit të PDK-së dhe Behgjet Pacollit, i cili ia liron vendin një kandidati të LDK’së. Duke marrë parasysh …

Lexo më shumë