Tag Archives: zjarri

Piromanët vet e dogjën Europën

zjarri, moti, europa,piromanet

Ndryshimi klimatik i shkaktuar nga njeriu, mund të jetë shkaktar i valës së të nxehtit që përfshiu Evropën, gjatë javës së kaluar Temperaturat, në disa pjesë të Francës, u ngritën në 45.9 gradë Celsius, më shumë se ndonjëherë në histori, thanë shkencëtarët. “Ndryshimet klimatike nuk janë më rritje abstrakte e …

Lexo më shumë

Zjarri në Filologjik, kalon rreziku

zjarr

Zjarri në objektin e Filologjisë shpërtheu nga ai i kontejnerëve Para disa minutave është raportuar për një zjarr të madh jashtë objektit të Fakultetit të Filologjisë në Prishtinë. Pjesa anësore e murit është djegur dhe nga zjarri janë dëmtuar shumë xhama. Mësohet se zjarri është shkaktuar nga kontejnerët dhe dëmet …

Lexo më shumë