fbpx

Tag Archives: #zgjedhjet2019

Vetëvendosje kërkon rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve të mërgatës

vetevendosje

Lëvizja Vetëvendosje ushtroi sot ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me mos numërimin në Qendrën e Numërimit të Rezultateve të 4639 dërgesave postare me fletëvotime të ardhura nga diaspora. “Mbrëmë u numëruan 13.491 fletëvotime të votuesve nga mërgata. Presim që PZAP, të marrë vendim brenda afateve ligjore …

Lexo më shumë