fbpx

Tag Archives: #zgjedhjet2017

Çeki: Fiton partia populliste e Babisit

Partia populliste e Babisit

Lëvizja e qendrës ANO, e politikanit popullist, Andrej Babis, ka arritur fitore bindëse në zgjedhjet parlamentare në Republikën e Çekisë, duke e hapur rrugën që miliarderi Babis të bëhet kryeministër i ardhshëm i këtij vendi. Rezultatet e publikuara mbrëmë, të votimeve të mbajtura të premten dhe të shtunën, tregojnë se …

Lexo më shumë

Kosova sot voton

prishtina

Në Kosovë sot mbahen zgjedhjet lokale. Gara zgjedhore zhvillohet në 38 komuna, ku do të votohet për kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale. Të drejtë vote kanë më shumë se 1 milion e 890 mijë qytetarë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka konfirmuar hapjen e 899 …

Lexo më shumë

Besartë Kryeziu-Ramaj: Për gruan nuk ka sfida të papërballueshme

besarte ramaj

Besartë Kryeziu-Ramaj, është Kryetare e gruas së NISMA se në Malishevë, e cila po garon për asambleiste në këtë Komunë. infoGlobi:  Fushatës po i afrohet fundi, me datë 22 tetor, qytetarët do të votojnë për të parin e Malishevës dhe asambleistët komunalë. Çka ju ofron banorëve të Malishevës Besartë Kryeziu-Ramaj ? Besartë …

Lexo më shumë

Valdete Idrizi: Nuk kam hipoteka, jam optimiste për epilogun e zgjedhjeve

valdete idrizi

Aktivistja, fituesja e çmimit Ndërkombëtar  për Paqe, Valdete Idrizi, është kandidatja e vetme grua që po garon për Kryetare të Mitrovicës jugore. Përballë saj në garë janë katër burra, por ajo është e bindur se timonin për ta drejtuar qytetin e harruar Mitrovicën do ta ketë ajo. Intervistoi: Evliana Berani Valdete Idrizi, …

Lexo më shumë