fbpx

Tag Archives: #zgjedhjet2014

OSBE: Kosova shtet pa bazë dhe i paaftë për krijim të institucioneve

osbe, osce

Kërcënimet e politikanëve shqiptarë në Kosovë për pastrimin etnik të serbëve që jetojnë në këtë zonë duhet të merren seriozisht, pasi ato paraqesin një kërcënim për sigurinë rajonale, tha Përfaqësuesi i Përhershëm i Rusisë në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) Aleksandar Lukasheviq. “Kosova është ende e turbullt. …

Lexo më shumë

Alternativa publikon Marrëveshjen e saj me LDK-në , DOKUMENT

Sundimi i ligjit, zhvillimi ekonomik, reforma e administratës publike dhe politika rajonale dhe ndërkombëtare, janë katër shtyllat e qeverisjes mbi të cilat u nënshkrua marrëveshja e koalicionit parazgjedhor ndërmjet LDK-së dhe Alternativës. InfoGlobi ju sjell të plotë dokumentin e nënshkruar nga liderët e dy subjektëve politik, Isa Mustafës dhe Mimoza …

Lexo më shumë

Mustafa: Pas dështimit të turit të dëgjimit, PDK filloi turin e votës

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë  se PDK ka dështuar edhe në qeverisje ndërsa tash pas dështimit të “Turit të dëgjimit” ka nisur “turi i votës”. Sipas Mustafës, PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër. “Pasi dështoi në …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!